stuntriding.hu

MAMS Stunt Riding Nyílt Magyar Bajnokság, I. forduló, Kunmadaras

2010. május 6.

Május 2-án a Kunmadarasi reptéren lezajlott a 2010-es MAMS Nyílt Magyar Stunt Riding bajnokság első fordulója.

A verseny nagyon izgalmasnak ígérkezett, köszönhetően az új szabályoknak és a lelkesen készülő versenyzőknek. Az idei évvel bevezetésre került a kötelező elemek között a bólya körüli forgás egykeréken, amelynek úgy gondolom már nagyon itt volt az ideje, ez a gyakorlat ugyanis a versenyzők egyértelmű véleménye szerint is egy nagy vízválasztó. Érdekes volt ebben a gyakorlatban, hogy a két legmagasabb pontszámot elérő versenyző két divízió 2-es motoros volt - Kötél István és Jobbágyi Péter - ők 4,5 kört tettek meg a bólya körül 10 másodperc alatt. Kötél szereplése ezen felül is figyelemreméltó volt, első versenyén divizió 2-es licensszel indulva azonnal az összetett 4. helyen végzett, ezzel hatalmas - több mint 100 pontos - előnnyel nyert a divizió 2-ben. A második helyen Jobbágyi Péter végzett, akit a versenyen bemutatott produkciója miatt többen azonnal az új Végh Tomit vélték felfedezni benne, elődjéhez hasonlóan ugyanis nagyon erős mutatványai vannak, viszont sok a hiba, hiányzik még belőlük a rutin.

Az élmezőnyből sajnos hiányzott Angyal Zoltán és Gergely Sándor, akiket nagyon szívesen láttunk volna motorozni, de sajnos egyikük sem tudott ezen a napon rajthoz állni. Kárpótolt minket helyette a Végh Tomi és Mókus között kialakult hatalmas csata. A kvalifikációban Tomi nagyon erős volt, 14 ponttal vezetett a második helyet megszerző Mókus előtt, a harmadik helyre ekkor még Kötél ékelte be magát Kulman Miki elé. A 4 perces elődöntők aztán összekavarták a lapokat, Tompi ugyanis az elődöntő végén egy hatalmasat bukott közvetlenül a pontozóbírók asztala előtt egy kigyorsításból. Ennek következményeként Mókus megelőzte az összesítettben, azonban mindösszesen 1 ponttal. Várhattuk tehát az izgalmas döntőt, hogy vajon kinek sikerül célba érnie első helyen? Végül Végh Tomi magas szintű technikai elemekben gazdag műsorával megnyerte a Stunt Riding bajnokság első fordulóját a címvédő Mókus előtt. Harmadik helyen végzett Kulman Miklós, a divízió 2-es győztes Kötél István előtt.

Videóink között megtekintheted az első három helyezett döntős műsorát!